Január plný zážitkov

Veríme, že sa pre vás začal nový rok 2024 úspešne a prežili ste pokojné a pohodové sviatky.

My sme nezaháľali a pripravili sme pre vás v Radnici Január plný zážitkov! Program začíname v stredu 10. januára špeciálnym Novoročným večerom Sauvignonov počas ktorého budete môcť porovnávať viacero vzoriek tejto zaujímavej odrody od našich vinárov. Pokračovať budeme každú stredu  19:30. Program Večerov s vínom nájdete na webstránke https://vecerysvinom.sk.

Literatúra v Radnici pokračuje v spolupráci s Malokarpatskou knižnicou v Pezinku 22. januára o 19:00 diskusiou s hosťami psychológom Jánom Hrustičom a spisovateľkou Monikou Kompaníkovou na tému Umenie blízkosti. Večer moderuje Veronika Šikulová.

25. januára oo 20:00 sa do Radnice vrátia aj výnimočné degustácie Special Tasting. Prvá tohtoročná je venovaná najpredávanejšej značke írskej whiskey Jameson.

Neváhajte a rezervujte si miesta (resp. si zakúpte vstupenky), počet miest je limitovaný! Kompletný program našich podujatí nájdete v kalendári podujatí.

Tešíme sa na vás❤️

Vianočné nádvorie v Radnici

V Radnici neustále vymýšľame niečo nové a tak sme si pre vás na tohtoročné predvianočné obdobie pripravili v spolupráci s Mestom Pezinok a MPS projekt „Vianočné nádvorie v Radnici“.

Od Pondelka 11. do 17. (resp. 22.) decembra 2023 sa budú na nádvorí starej radnice v historickom centre Pezinka konať komorné vianočné trhy s typickým vianočným sortimentom, tradičnými horúcimi nápojmi a skvelými zákuskami.

Každý deň od 14:00 do 21:00 sa na nádvorí starej radnice budete môcť stretnúť v príjemnej vianočnej atmosfére pri poháriku vareného vínka, horúcej limonády, ochutnať z ponuky vianočných koláčikov a iných pochutín.

Prípadní záujemci o predaj v stánkoch sa môžu registrovať cez registračný formulár.

Tešíme sa na vás a veríme, že sa vám atmosféra a nálada na prvom ročníku Vianočného nádvoria v Radnici bude páčiť a vy si tu nájdete skvelé miesto na vaše stretnutia a sviatočné okamihy plné pokoja a dobrej nálady.

 

Túlavé divadlo v Radnici

Už dve dekády prinášame v Radnici našim návštevníkom nielen jedinečné gastronomické zážitky, ale aj bohatý kultúrno-spoločenský program. Toto jubilejné leto vám okrem tradičných Letných koncertov na nádvorí prinášame aj novinku. V nedeľu 27. augusta 2023 o 19:00 sa do Radnice zatúlajú herci Túlavého divadla s jedinečným autorským projektom Žltý kanárik, v rámci ktorého Túlavé divadlo uviedlo v premiére 5 kabaretných večerov od februára do júna 2023. Texty vznikali mesiac po mesiaci tak, ako sa hýbala spoločenská aj politická situácia. V závere teda vznikol akýsi záznam pomerne zaujímavého obdobia provizória a zmien, ktoré sme za ten pol rok ako spoločnosť prekonali.

Účinkujú: herci Túlavého divadla

Prosíme rezervujte si miesta, počet miest je limitovaný.
Rezervácie na tel. +421336414009 alebo na radnica@radnica.com.
Tešíme sa na vás ❤️

Podujatie je súčasťou projektu Kultúra v Radnici, ktorý bol podporený z dotačnej schémy Bratislavského samosprávneho kraja.
Organizátori: Kamet, s. r. o. a Umelecká loď – o. z.

20 rokov Letných koncertov na nádvorí

V nedeľu 2. júla sme v Radnici odvorili 21. sériu Letných koncertov na nádvorí. Už neuveriteľných 20 rokov patrí nádvorie starej počas leta každý štvrtok živej hudbe v podaní našich aj zahraničných umelcov.

Prvý koncert tohto leta patril orchestru Swingless Jazz Ensemble. Dnes už medzinárodne obsadený orchester vznikol pôvodne ako študentský jazzový orchester, ktorý bol zložený zo žiakov nitrianskych ZUŠ a konzervatórií.
Dve desiatky muzikantov v ňom hrajú štandardný jazzový repertoár doplnený o skladby v latinsko-amerických rytmoch, muzikálové ale aj rockové melódie. Ako povedal jeho dirigent, Martin Štourač: „Existuje veľa spôsobov ako zaujať hudbou poslucháča, ale pocítiť naživo silu jazzového orchestra zostane asi navždy niečím špeciálnym.“ Koncerty Swingless Jazz Ensemble sú strhujúce, nabité energiou a radosťou.

Vo štvrtok 13. júla o 20:00 vystúpi duo Friends of Asia ostieľaného hudobníka Stanislava Počajiho a mladej talentovanej speváčky Asie Smolkovej.Jej zvučný a tvárny hlas v kombinácii so schopnosťou vyjadrovať emócie prostredníctvom piesne robia z Asie jednu z najnádejnejších jazzových speváčok našej scény.

Repertoár tvoria džezové, popové a bluesové štandardy, ale aj pôvodné piesne Asie, či Stanislava.

Program 21. série Letných koncertov na nádvorí nájdete na našej webstránke a v kalendári podujatí.

Stačí si len vybrať! Tešíme sa na vás❤️

Zmena programu vyhradená. Počet miest je limitovaný! Rezervácie na tel. 033/6414009 alebo emailom na radnica@radnica.com.

Otvárame nový rok plný skvelých podujatí

Naša, ale hlavne vaša, Radnica bude mať tento rok dvadsať rokov a my sa veľmi tešíme, že sa nám opäť plní kalendár našimi pravidelnými, ale aj novými, podujatiami.
Už budúcu stredu sa začne štrnásty ročník pravidelných Večerov s vínom. Tento ročník otvoríme svätojurským vinárstvom Chowaniec & Krajčírovič.
Vo štvrtok 26. januára o 20:00 predstaví degustačný večer Special Tasting najpredávanejšiu značku írskej whiskey Jameson a jej rôzne chute a podoby.
V pondelok 30. januára bude už tradične venovaný diskusii pripravovanej v spolupráci s Malokarpatskou knižnicou v Pezinku nielen o literatúre s Veronikou Šikulovou a hosťom Pavlom Borišom v rámci podujatia Literatúra v Radnici: O Pezinku a všeličom inom s Pavlom Borišom.
Ďalší ročník cestovateľkých prednášok „Cestománia“ v Radnici začne už vo februári.
Tešíme sa na vás❤️ Viac informácií získate na stránke našich podujatí alebo na našom facebooku.
Sledujte nás a rezervujte si miesta, počet je limitovaný!
Rezervácie na tel. 033/6414009 alebo emailom na radnica@radnica.com.

Radnica je Slovenská Tepláreň!

Radnica vždy bola a, kým budeme my, aj bude miestom pre všetkých. Preto sme sa pridali k festivalu Slovenská Tepláreň.
„Chceme vyjadriť spolupatričnosť rodinám a blízkym Matúša a Juraja, ktorí boli zavraždení z nenávisti v bare Tepláreň v Bratislave.
Chceme vyjadriť úctu a rešpekt tým, ktorí z Teplárne vytvorili otvorené miesto na stretávanie sa slobodných ľudí.
Chceme vyjadriť podporu LGBTI+ ľuďom.
Chceme, aby bolo Slovensko krajinou, kde sa každý a každá môže cítiť bezpečne a kde je príslušnosť k akejkoľvek menšine prijímaná s rešpektom ako prirodzená súčasť spoločnosti.
Chceme dosiahnuť zmenu legislatívy tak, aby zabezpečila plnohodnotný život všetkým ľuďom na Slovensku vrátane LGBTI+ menšiny.
Chceme kráčať cestou nenásilia, spolupatričnosti a tolerancie a preto organizujeme festival Slovenská Tepláreň.“
Podujatia festivalu Slovenská Tepláreň v Radnici zverejníme na našich sociálnych sieťach a webstránke https://radnica.com/podujatia

Hľadáme kolegov do Teamu Radnica!

PRIDAJ SA K NÁM!
HĽADÁME KOLEGOV DO TEAMU RADNICA.
Radnica – café & wine bar hľadá do svojho teamu čašníčku/čašníka na TPP.
Jedinečné miesto s dlhoročnou tradíciou v historickej budove starej radnice priamo v srdci Pezinka hľadá milých, usmievavých a šikovných ľudí.
Ak Ťa naša ponuka zaujala a chceš sa k nám pridať, pošli životopis na email radnica@radnica.com, do správy, alebo si dohodni osobné stretnutie na tel. čísle 0905 999 599.
Pracovná náplň čašníka spočíva v obsluhe a komunikácii so zákazníkom, práci v bare a s pokladňou a udržiavaní poriadku na prevádzke.
Pracuje sa na zmeny, krátky/dlhý týždeň.

Ak si spoľahlivý zamestnanec a svoju prácu vykonávaš naplno, vieme to finančne oceniť.
Brigádnikom vyplácame 4-5 €/hod. podľa zaradenia, zamestnanecké zľavy.
Zamestnancom na TPP ponúkame
– 900-1200 € btto/mesiac (+300 € variabilná odmena za zodpovedne vykonanú prácu)
– prácu v prevádzke s dlhoročnou tradíciou, jedinečnou astmosférou, skvelými podujatiami pre zákazníkov a možnosťou nabrať nové skúsenosti v oblasti gastronómie, vinárstva a kultúry
– stabilné miesto
– zamestnanecké výhody, benefity

#werehiring #hiring #TPP #hladame #casnik #praca #teamradnica

Opäť otvorené!

Tešíme sa, že vás môžeme opäť privítať v našich priestoroch v historickej pezinskej radnici počas štandardných otváracích hodín 🙂

Pondelok – Štvrtok od 10:00 do 23:00

Piatok od 10:00 do 1:00

Sobota od 11:00 do 1:00

Nedeľa od 12:00 do 23:00

Radnica – café & wine bar je na základe platných protipandemických opatrení otvorená v režime OP. Vstup je možný iba s platným potvrdením. Pri vstupe je nutné použiť respirátor. Konzumácia je povolená iba sediacim zákazníkom. Rozostupy stolov 2m. Max. počet osôb za stolom 4 (resp. členovia jednej domácnosti). Maximálny počet zákazníkov je 50% kapacity prevádzky.

Ďakujeme za pochopenie a dodržiavanie platných nariadení. Tešíme sa na vás❤️

Váš Team Radnica.

Aktuálne opatrenia pre zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19

Radnica – café & wine bar v súvislosti s opatreniami rozhodnutia GTSÚ/13812/2020 Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava upozorňuje svojich zákazníkov a návštevníkov nasledovných opatreniach

  • povinnosť personálu používať tvárové masky/rúška pri obsluhe zákazníkov
  • povinnosť zákazníkov používať tvárové masky/rúška pri vstupe do priestorov, pobyte v priestoroch (mimo priamej konzumácie) a pohybe v priestoroch (napr. na WC) – obsluha/pobyt osôb bez masky/rúška je zakázaná
  • povinnosť zákazníkov dodržiavať hygienické a prevádzkové pokyny personálu
  • povinnosť personálu dezinfikovať stoly a dotykové plochy po použití zákazníkom (pred ďalším použitím)
  • povinnosť dezinfikovať každú hodinu WC a dotykové plochy v priestoroch používaných zákazníkmi

Zdravie vás, našich zákazníkov, ale aj nášho personálu je na prvom mieste a preto prosíme našich ctených zákazníkov, aby uvedené pokyny rešpektovali a dodržiavali.

Ako správne nosiť rúško

Otváracie hodiny a podujatia

Aktuálne neevidujeme žiadne oficiálne obmedzenie otváracích hodín. Rovnako sa z kapacitných dôvodov na naše aktuálne podujatia nevzťahuje žiadne obmedzenie. Platia však všetky vyššie uvedené hygienické opatrenia týkajúce sa rúšok/masiek a dezinfekcie prevádzok!

Jeseň v Radnici

Sychravý prvý septembrový deň síce ohlásil koniec leta, no jeseň prináša tiež množstvo krásnych momentov. Vyfarbia sa lesy, rozbehnú oberačky a na chvíľu ešte naskočí Babie leto 🙂
Jeseň prináša aj také dobré veci ako fajnový burčák, obnovenie pravidelných podujatí ako je Literatúra v Radnici či Cestománia, trošku neskôr mladé Svätokatarínske víno, prísľub Vianoc a Predvianočného večera sektov a kopec iných zážitkov 😍

Čo viac pre vás pripravujeme sa dozviete už čoskoro!
Sledujte nás a našu ponuku plnú skvelých noviniek.

Tešíme sa na vás 🙂