Koncerty v Radnici pokračujú…

Program letných štvrtkových koncertov pokračuje aj v auguste!

August začal skvelými Headmovers a pokračuje v plnom prúde každý štvrtok o 20:00 na nádvorí historickej radnice v Pezinku. V programe nájdete domáci Roman’s Band, výnimočnú Dorotu Nvotovú, či Katku Korcek s Jergušom Oravcom, neopakovateľných Vrbovskích víťazov a na záver energických Diamond Flowers.

Neváhajte a rezervujte si miesta už dnes! Tešíme sa na vás 🙂

Aktuálny program koncertov nájtede na tomto linku alebo na našej facebookovej stránke.

Koncerty v Radnici

Letné štvrtkové večery patria v Radnici opäť hudbe. Už tradične sa každý štvrtok o 20:00 hod. v jedinečnej atmosfére nádvoria historickej radnice v Pezinku budú konať pravidelné koncerty.

V programe nájdete domáci Brajgel a Roman’s Band, energické zoskupenia Papa’s Combo, Headmovers alebo Diamond Flowers, ale aj výnimočnú Dorotu Nvotovú, Katku Korcek s Jergušom Oravcom a neopakovateľných Vrbovskích víťazov.

Neváhajte a rezervujte si miesta už dnes! Tešíme sa na vás 🙂

Aktuálny program koncertov nájtede na tomto linku alebo na našej facebookovej stránke.

Tento týždeň v Radnici…

ZÁVER XIX. SĚRIE A JAZZ NA NÁDVORÍ

Posledná júnová streda prináša aj záverečný Večer s vínom XIX. série. Tradične patrí pezinskému vinárstvu Pavelka a syn. Už túto stredu 26. júna o 19:30 hod. v Radnici. Pripravte sa na večer plný skvelého vínka a prekvapení 🙂

Júnové letné koncerty v Radnici – café @ wine bar vyvrcholia projektom Jul & The Two Pets. Vo štvrtok 27. júna 2019 o 20:00 hod. Radnica – café & wine bar opáť otvára svoje pódium na letnej terase skvelým slovenským aj zahraničným hudobníkom a spevákom. Neváhajte a príďte aj vy zažiť jedinečnú atmosféru letných koncertov v Radnici.

Peter Konečný sa v tomto projekte obklopil triom vynikajúcich mladých muzikantov. Juliána Gazdagová, Jakub Valiček a Alan Bartuš predstavujú neprehliadniteľnú nastupujúcu generáciu jazzmanov, ktorí dokonalé ovládanie jazzových tradícií spájajú s klasickým vzdelaním, vlastným názorom, drajvom a nespútanosťou. Ich prístupom si vybudovali rešpekt na domácej scéne ktorá im je už dnes primalá.

Tešíme sa na vás. Rezervujte si miesta 🙂

Tento týždeň v Radnici…

ZÁMOCKÉ VÍNA A JAZZOVÝ VEČER

Prvý júnový Večer s vínom patrí pezinskému Zámockému vinárstvu. S Romanom Janouškom prechutnáme ich skvelé vínka z pivníc pod pezinským zámkom. Už túto stredu 5. júna o 19:30 hod. v Radnici.

Tradičné letné koncerty na nádvorí historickej radnice v Pezinku začínajú už vo štvrtok 6. júna 2019 o 20:00 hod. Radnica – café & wine bar opáť otvára svoje pódium na letnej terase skvelým slovenským aj zahraničným hudobníkom a spevákom. Neváhajte a príďte aj vy zažiť jedinečnú atmosféru letných koncertov v Radnici.

Prvý koncert už 6. júna predstaví mladú taliansku jazzovú speváčku Robertu Gennu. V Radnici sa predstaví s Jurajom Kalászom – kontrabas, Andrejom Farkasom – piano a Jakubom Valičkom – bicie nástroje.

Tešíme sa na vás. Rezervujte si miesta 🙂

Leto plné koncertov

LETNÉ ŠTVRTKOVÉ KONCERTY ZAČÍNAJÚ

Tradičné letné koncerty na nádvorí historickej radnice v Pezinku začínajú už vo štvrtok 6. júna 2019 o 20:00 hod. Radnica – café & wine bar už 16 rokov otvára svoje pódium na letnej terase skvelým slovenským aj zahraničným hudobníkom a spevákom. Neváhajte a príďte aj vy zažiť jedinečnú atmosféru letných koncertov v Radnici.

Prvý koncert už 6. júna predstaví mladú taliansku jazzovú speváčku Robertu Gennu. V Radnici sa predstaví s Jurajom Kalászom – kontrabas, Andrejom Farkasom – piano a Jakubom Valičkom – bicie nástroje

Roberta Genna (*1992), študuje jazzový spev na konzervatóriu v Bologni v triede talianskej jazzovej speváčky Diana Torto. Dostala sa do finále viacerých jazzových súťaží v Taliansku ako napr. Vittoria Jazz Festival, My Way Festival a Cena Pippo Ardiniho. V roku 2018 sa zúčastnila sa súťaže The Voice of Italy, kde postúpila medzi 16 najlepších.Na súťaži Chicco Bettinradiho v roku 2019 sa umiestnila na druhom mieste.
Spolupracovala s mnohými talianskymi hudobníkmi ako napr. Paolo Passalacqua, Aurelio Zarelli, Esmeralda Sella a je členkou zoskupenia June Trio.

Ukážka1/Ukážka2/Ukážka3

Tešíme sa na vás. Rezervujte si miesta 🙂

Tento týždeň v Radnici…

DENISA FULMEKOVÁ A MARTIN POMFY V RADNICI

V pondelok 6. mája o 19:00 hod. bude so spisovateľkou a finalistkou súťaže Anasoft Litera Denisou Fulmekovou diskutovať Veronika Šikulová. Vstup voľný.

Deň víťazstva nad fašizmom a koniec Druhej svetovej vojny si pripomenieme pri skvelých vínkach z Vinosad. Večer s vínom patrí túto stredu Martinovi Pomfymu – Večer s vínom Martina Pomfyho už túto stredu o 19:30 hod.

Tešíme sa na vás. Rezervujte si miesta 🙂

Tento týždeň v Radnici…

CEZ PORTUGALSKO A AZORY K VÍNAM MALÝCH VINÁROV

Posledná Cestománia pred letnou prestávkou nás so Zdenkom Somorovským (CK Svetobežník) prevedie po Portugalsku a Azoroch.

Cestománia v utorok 30. apríla o 19:00 hod. so Zdenkom Somorovským o Portugalsku a Azoroch. Vstup voľný.

Sviatok práce 1. mája oslávime oddychom pri degustovaní vín malých vinárov. Večerom a vínkami nás bude sprevádzať Matej Farbula (Farebné vinárstvo)  – Večer malých vinárov už túto stredu o 19:30 hod.

Tešíme sa na vás. Rezervujte si miesta 🙂

Tento týždeň v Radnici…

TÝŽDEŇ DOMA V RADNICI – GEOPARK A PETER RAJNÍC

Jirko Vitáloš je ten, koho meno a aktivity v Pezinku asi moc netreba predstavovať 🙂. Bude to mega, ale predsa len pár slov.
Venuje sa mineralógii, baníctvu, histórii a s tým súvisiacim činnostiam, najmä v oblasti Malých Karpát. Jeho nadšenie sa pretavilo do založenia Malokarpatského baníckeho spolku, ktorého je aj naďalej členom. Zúčastňuje sa na baníckych a mineralogických podujatiach doma i v zahraničí. Je spoluautorom viacerých článkov o baníctve a mineralógii, ktoré vyšli v našich i zahraničných médiách.
https://geoparkmalekarpaty.sk/

Cestománia v utorok 16. apríla o 19:00 hod. s Jirkom Vitálošom o Geoparku Malé Karpaty. Vstup voľný.

V stredu 17. apríla budeme degustovať pezínske vínka vinára a rytiera vína Petra Rajníca – Večer s vínom Rajníc už túto stredu o 19:30 hod.

Tešíme sa na vás. Rezervujte si miesta 🙂

Tento týždeň v Radnici…

CESTUJEME MONGOLSKOM A KOŠTUJEME PEZINSKÉ

V utorok 2. apríla sa na Cestománii vydáme za kmeňom Catanov, pasierov sobov do Mongolska – Cestománia s Jurajom Drábikom (dobrodruh.sk) už v utorok o 19:00 hod. Vstup voľný 🙂

V stredu 3. apríla budeme degustovať pezínske vínka rodinného vinohradníctva a vinárstva Milana Skovajsu – Večer s vínom Skovajsa už túto stredu o 19:30 hod.

Tešíme sa na vás. Rezervujte si miesta 🙂