20 rokov Letných koncertov na nádvorí

V nedeľu 2. júla sme v Radnici odvorili 21. sériu Letných koncertov na nádvorí. Už neuveriteľných 20 rokov patrí nádvorie starej počas leta každý štvrtok živej hudbe v podaní našich aj zahraničných umelcov.

Prvý koncert tohto leta patril orchestru Swingless Jazz Ensemble. Dnes už medzinárodne obsadený orchester vznikol pôvodne ako študentský jazzový orchester, ktorý bol zložený zo žiakov nitrianskych ZUŠ a konzervatórií.
Dve desiatky muzikantov v ňom hrajú štandardný jazzový repertoár doplnený o skladby v latinsko-amerických rytmoch, muzikálové ale aj rockové melódie. Ako povedal jeho dirigent, Martin Štourač: „Existuje veľa spôsobov ako zaujať hudbou poslucháča, ale pocítiť naživo silu jazzového orchestra zostane asi navždy niečím špeciálnym.“ Koncerty Swingless Jazz Ensemble sú strhujúce, nabité energiou a radosťou.

Vo štvrtok 13. júla o 20:00 vystúpi duo Friends of Asia ostieľaného hudobníka Stanislava Počajiho a mladej talentovanej speváčky Asie Smolkovej.Jej zvučný a tvárny hlas v kombinácii so schopnosťou vyjadrovať emócie prostredníctvom piesne robia z Asie jednu z najnádejnejších jazzových speváčok našej scény.

Repertoár tvoria džezové, popové a bluesové štandardy, ale aj pôvodné piesne Asie, či Stanislava.

Program 21. série Letných koncertov na nádvorí nájdete na našej webstránke a v kalendári podujatí.

Stačí si len vybrať! Tešíme sa na vás❤️

Zmena programu vyhradená. Počet miest je limitovaný! Rezervácie na tel. 033/6414009 alebo emailom na radnica@radnica.com.